Головна‎ > ‎Колектив‎ > ‎

Марущак Марія Іванівна
Завідувач кафедри — д.м.н., доц. Марущак Марія Іванівна

    Освіта:
    У 2003 році закінчила Тернопільську державну медичну академію імені І.Я. Горбачевського. В 2003-2004 роках проходила інтернатуру та навчалася в магістратурі, яку закінчила з відзнакою. Після цього поступила в клінічну ординатуру, яку закінчила в 2006 році. У 2007 році пройшла спеціалізацію по «Клінічній лабораторній діагностиці» та отримала спеціальність лікаря-лаборанта, у 2013 році пройшла спеціалізацію по «Функціональній діагностиці» та отримала спеціальність лікаря функціональної діагностики.
    Трудовий шлях:
    З вересня 2006 р. року працювала на посаді старшого лаборанта на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, з січня 2007 р. асистентом курсу клінічної біохімії при кафедрі медичної біохімії. Після реогранізації працювала асистентом кафедри клініко-лабораторної діагностики, а з 2012 р. – на посаді доцента цієї ж кафедри. В червні 2012 р. у звязку зі створенням кафедри функціональної діагностики та клінічної патофізіології переведена на посаду завідувача цієї кафедри, де працюю і на даний час.
    Наукова діяльність:
    У 2007 р. – кандидатська дисертація на тему «Роль хронічної серцевої недостатності у розвитку остеопатій та їх лікування», 14.01.02 – внутрішні хвороби (науковий керівник – проф. Андрейчин С.М.)
    2012 р. – докторська дисертація «Патогенез гострого ураження легень: порушення оксидаційних, імуно –цитокінових, некротичних та апоптоз-опосередкованих процесів», 14.03.04 – патологічна фізіологія (науковий консультант – проф. Бондаренко Ю.І.).
    Наукові інтереси:
    Експериментальна медицина, зокрема, ендокринологія та пульмонологія.
    Наукові публікації та рейтинги:
    Понад 100 наукових праць, за останні 5 років – 48.