Невід'ємною частиною у роботі кафедри є виховна робота викладачів серед студентів, що спрямована на формування професійних якостей сучасного спеціаліста як людини, особистості, проведення професійно-орієнтаційної, інформаційно-просвітницької, культурно-виховної роботи, розвиток їх творчих та інтелектуальних здібностей, залучення до різноманітної діяльності за інтересами, участі в культурно-освітній, спортивно-оздоровчій та інших видах діяльності.

Щомісячно разом із студентами проводяться диспути за круглим столом про актуальні проблеми медицини.

Проводяться обговорення заходів, спрямованих на забезпечення високого рівня здоров'я людей, їх творчого довголіття, усунення причин захворювань, поліпшення умов праці, побуту і відпочинку населення, охороні навколишнього середовища, пропаганді здорового способу життя, вивченню патогенетичних механізмів негативного впливу шкідливих звичок на організм людини.

Систематично проводяться обговорення підсумків успішності і дисципліни студентів в групах

Майбутній лікар - громаданин та патріот

Лікарська мораль — це система норм і вимог до поведінки і морального обличчя лікаря і медичного персоналу, а також моральні почуття, які реалізуються у процесі професійної діяльності. Мораль регулює ставлення лікаря не тільки до хворї чи до здорової людини, не менш важливим є відношення до колег, до суспільства і держави.

23 роки поспіль 9 листопада, у день вшанування пам’яті Нестора Літописця, послідовника Кирила і Мефодія, традиційно відзначають День української писемності та мови. З 2000 року у цей день проводиться радіодиктант національної єдності. Текст для ювілейного радіодиктанту цього року написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. До написання диктанту, прочитаного з читальної зали Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського відомою акторкою Риммою Зюбіною, долучилися і наші студенти.

доц. Габор Г.Г. зі студентами під час он-лайн написання ювілейного радіодиктанту національної єдності (2020 р.)


22 січня 2020 року вчитель історії Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 ТМР ТО Петкова Оксана Степанівна проведела тренінг з медіаграмотності та критичного оцінювання інформації "Не вір - перевір!" для студентів 621, 652, 653 груп 6 курсу медичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського.

Учасники тренінгу з медіаграмотності (2020 р.)

Коучер Петкова О.С. під час тренінгу (2020)

Доц. Бегош Н.Б. з групою ММ-621 (2020 р.)

Доц. Бакалець О.В. з групою ММ-653 (2020 р.)

Професор кафедри д.м.н. Марущак М.І разом з представниками ВНЗ Тернополя, інклюзивного центу, громадських організацій органів державної влади, бібліотекарів, краєзнавців медичних представників та батьків дітей з особливими потребами взяла участь у круглому стілі на тему "Тернопільська громада - доступна кожному), присвяченого впровадженню інклюзії у закладах вищої освіти та інфраструктурі міста, який відбувся 10 жовтня 2019 року у стінах Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка.

Директор Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи С.Козелко та д.м.н. Марущак М.І за круглим столом на тему "Тернопільська громада - доступна кожному" (2019 рік)

Учасники круглого столу на тему "Тернопільська громада - доступна кожному" (2019 рік)

Відповідно до розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. Викладачі кафедри регулярно проводять із студентами інформативні бесіди присвячені політичній ситуації в країні і в світі, обговорюють гарячі події на Сході держави, тощо.

ас. Панасюк Я.В. проводить бесіду із студентами: "Голодомор 1932-1933 рр. Постгеноцидний синдром" (2018 р.)

Куратори груп і студенти приймали активну участь в благодійному арт-проекті "Фото патріота" у якому студенти виразили свій патріотизм та допомогу українській армії у такий не легкий час (2014 р.)

Естетичне, духовно-культурне виховання

Ще з часів Гіппократа та Авіценни особистісним характеристикам лікаря приділялась неабияка увага, підтвердженням чому є всесвітньовідома «Клятва Гіппократа». Розвиток творчих здібностей молодих фахівців, їх громадянське самоусвідомлення, поєднання глибоких професійних знань, умінь і практичних навичок з національною свідомістю, високою духовною, моральною, художньо-естетичною, правовою, політичною, фізичною, екологічною культурою, здатність захищати й відстоювати власні позиції і погляди, керуючись національними інтересами та потребами суспільства - провідна ідея культурно-виховної діяльност. Людина, яка володіє цими якостями - ідеал всебічно розвиненої особистості лікаря нової генерації.

Кураторами груп регулярно організовуються екскурсії в музеї як місцеві, так і в інші області, відвідування виставок, концертів, вистав тощо.

6 лютого 2020 року доц. Дзига С.В. відвідала музичну комедію "Ніч перед Різдвом" за М. Гоголем у обласному академічному драматичному театрі ім. Т. Шевченка. Режисер-постановник музичної комедії заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила.

Доц. Дзига С.В. зі студентами у обласному академічному драматичному театрі ім. Т. Шевченка. (2020 р.)

Доц. кафедри Дзига С.В. із студентами відвідали премьєру українсько-американського художнього фільму режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна, екранізаціюодноіменної історичної повісті Івана Франка "Захар Беркут". Гасло фільму — «У свободі моя сутність».

Доц. Дзига С.В. зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Захар Беркут" (2019 р.)

Доц. кафедри Габор Г.Г. із студентами відвідали премьєру українського художнього повнометражного фільму "Заборонений" - про життя та загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса та його боротьбу із радянською системою.

Доц. Габор Г.Г. зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Заборонений" (2019 р.)

Проф. Марущак М.І. із студентами відвідали американский психологічний трилер "Джокер".

Проф. Марущак М.І. зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Джокер" (2019 р.)

Проф. Марущак М.І. зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Джокер" (2019 р.)

14 червня 2018 року президент України Петро Порошенко привітав українських медиків з професійним святом – Днем медичного працівника. Під час урочистостей він вручив високі державні нагороди лікарям. У цих урочистостях взяли участь доц. Габор Г.Г., студенти медичного факультету Оксана Побігушка і Руслан Тарнопільський, студент стоматологічного факультету Михайло Якимчук і студентка фармацевтичного факультету Віолетта Копель.

Під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника в Маріїнському палаці (2018 р.)

Доц. Габор Г.Г., О. Побігушка, Р. Тарнопільський, М. Якимчук, В. Копель під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника (2018 р.)

Доц. Габор Г.Г., О. Побігушка, Р. Тарнопільський, М. Якимчук, В. Копель під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника (2018 р.)

Представники ТДМУ з президентом Національної академії медичних наук України Віталієм Цимбалюком (2018 р.)

Представники ТДМУ з Ольгою Богомолець (2018 р.).

Габор Г.Г. зі студентами під час екскурсії в музей Соломії Крушельницької с.Біла (2016 р.)

Габор Г.Г. зі студентами під час екскурсії в музей Соломії Крушельницької с.Біла (2016 р.)

https://sites.google.com/a/tdmu.edu.ua/funkcionalnoie-diagnostiki-ta-klinicnoie-patofiziologiie/institut-kuratoriv/IMG_6099.JPG

Доц. Заєць Т.А. разом з кураторською групою на прем'єрі вистави "Як наші діди парубкували" Тернопільського драматичного театру (2016 р.)

У студентів 6 курсу ТДМУ є давня традиція прощання з своєю alma mater і студентством - розфарбовування білого халата, який є символом їхнього навчання, нелегого крокування у доросле самостійне професійне життя. і відсьогодні рохфарбованих халат - це символ пам'ятті про яскраві і щасливі роки в ТДМУ.

"Летить у вирій мої пташенята" / Доц. Бакалець О.В. зі студентами-випускниками (2017 р.)

Благочинність

Співчуття до людей, які опинилися у скрутному становищі, до тих, хто відчайдушно протистоїть хворобам, доброзичливість та милосердя, терплячість та співучасть - це фундаментальні якості кожної людини, а стати справжнім лікарем без них просто неможливо.

Відкрити своє серце нужденним, пожертвати свій час та увагу тим, хто цього потребує, прийти до дитячого будинку, лікарні, будинку для літніх людей, людей з інвалідністю, надихнути когось на добру справу...

Це лише невеликий перелік тих заходів, у яких беруть участь наші студенти

Студенти активно долучаються до волонтерських заходів організації «Бункер-С». 12 березня 2019 року було зроблено 40 п’ятилітрових відер вареників з капустою та картоплею для воїнів на сході України.

Активні учасники волонтерського заходу з ліплення вареників для воїнів АТО (студенти 15 групи 6 курсу медичного факультету - куратор Дзига С.В. ) (2019 р.)

30 березня 2019 року студенти 14 групи 6 курсу Тетяна Рудик, Наталія Романюк, Ірина Зінчук організували благодійний ярмарок солодощів. Усі зібрані кошти пішли на допомогу 2 річному Матвійкові Каніщуку з нефробластомою правої нирки.

https://te.20minut.ua/dopomoga/vizmi-solodoschi-day-bud-yaku-sumu-i-dopomozhi-dvorichnomu-matviychiku-10829705.html

Cтуденти 14 групи 6 курсу Т. Рудик, Н. Романюк, І. Зінчук та Ю. Бакалець під час благодійного ярмарку солодощів (2019 р.)

18 жовтня 2018 р. в адміністративному корпусі університету відбувся благодійний ярмарок солодощів, який мав на меті збір коштів на потреби «Дому милосердя» у місті Чорткові, який патронує ТДМУ .

До участі у ярмарку долучилася кураторська група ММ 305 (мед. ф-т, 3 курс, 5 група), зібрала 1902 грн. на благодійні цілі.

Благодійний ярмарок солодощів (2018 р.)

Проф. М.І. Марущак , доц Н.Я Потіха . зі студентами під час благодійного ярмарку солодощів (2018 р.)

Доц. Г.Г. Габор, доц. Н.Я.Потіха зі студентами під час благодійного ярмарку солодощів (2018 р.)

26 жовтня 2016 р. 6 група 6 курсу медичного факультету ТДМУ ім. І.Я Горбачевського разом з куратором доц. Дзигою. С.В. долучилися до збору коштів на лікування онкохворих дітей та відвідала благодійний концерт у рамках проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям», організований з метою привернути увагу громади до проблем дітей з онкопатологією, підтримати ту малечу, яка бореться з недугою.

доц. Дзига С.В. під час благодійного концерту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» (2016 р.)

Санітарно-просвітня робота

«Недоліки виховання виявляються під час дорослого життя, а також відбиваються на нашому здоров'ї». Формування правильної постави є важливим чинником, що характеризує і зовнішній вигляд людини, і стан її здоров'я. Відповідно, є одним з найважливіших завдань фізичного виховання дітей і підлітків. К.мед.наук Панасюк Я.В. з студентами кураторської групи взяли участь у семінарі на тему : "Порушення постави у школярів" серед учнів ЗОШ №5.

к.мед.н. Панасюк Я.В зі студентами проводить семінар "Порушення постави у школярів" для учнів ЗОШ №5 (2019 р.)

Пропаганда здорового способу життя

Стан здоров'я людини залежить не тільки від спадкових біологічних факторів, навколишнього та соціального середовища, а й від того, чи становить власне здоров’я людини для неї цінність. Саме це визначає, якою мірою людина готова піклуватися про нього, дотримуватися здорового способу життя, а це в свою чергу, від обізнаності щодо чинників, які визначають стан здоров'я. Велику шкоду організму, особливо молодого, несе високий рівень вживання спиртних напоїв, тютюнопаління, вживання наркотичних речовин, проблема здорового харчування, тощо.


доц. О.В. Бакалець зі студентами проводить бесіду з учнями Тернопільської ЗОШ №4 на тему: "Ні - курінню, ні - вейпінгу!" (2018 р.)

Фрагменти презентації на тему: "Ні - курінню, ні - вейпінгу!" (2018 р.)

Робота з іноземними студентами

В нашому університеті навчаються представники з майже 60 країн світу. здобували освіту у Тернопільському державному медичному університеті. Викладачі кафедри регулярно зустрічаються із студентами-іноземцями, цікавляться традиціями їх народів, знайомлять із звичаями, культурними особливостями українців, проводять бесіди щодо політичної ситуації в Україні та відношення до цього світової спільноти.

Доц. Г.Г. Габор зі студентами під час благодійного ярмарку солодощів (2018 р.)

Дозвілля

Важливе місце в житті сучасної молоді займає сфера вільного часу. Наші студенти є успішними не тільки у навчанні: музика, танці, поезія, спорт, різноманітні хоббі, подорожі... Рекреація - невід'емна частка оздоровчої, культурно-ознайомчої і спортивної діяльності студентів, під час якої найбільш сприятливо проходять відновлювальні процеси після інтенсивних фізичні, інтелектуальних, психічні навантаженнь.

Проф. М.І. Марущак зі студентами медичного факультету 652 групи під час гри боулінг (2020 р.)

Курсанти циклу спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики з куратором ас. Мартинюк І.А. у духовному центрі Зарваниця (2019 р.)

Курсанти циклу спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики з куратором ас. Мартинюк І.А. біля Джуринського водоспаду та у печерах біля села Кривче Борщівського району (2019 р.)

Доц. Г.Г. Габор із студентами під час активного відпочинку (2017 р.)

Відпочинок у Карпатах (студенти 6 курсу медичного  факультету - куратор Заєць Т.А.)

Відпочинок у Карпатах (студенти 6 курсу медичного факультету - куратор Т.А. Заєць ) (2016 р.)