Випуск 2022 року, без сумніву, увійде в історію. Вперше вручення дипломів про здобуття вищої освіти для України, для ТНМУ відбулось  в умовах воєнного стану.  

Доц. С.В. Дзига зі студентами кураторської групи ММ-605 після урочистого вручення дипломів про вищу освіту (2022 рік) 

Доц. Г.Г. Габор зі студентами кураторської групи ММ-604 після урочистого вручення дипломів про вищу освіту (2022 рік) 

У 2021 році викладачі і студенти повернулися до звичного щоденного ритму навчання, щиро радіючи можливості «живого» спілкування після тривалого он-лайн періоду, що було запроваджене у рамках протиепідемічних заходів, які спрямовані на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Доц.  С.В. Дзига зі студентами  605 групи 6 курсу медичного факультету (2021 рік)

Майбутній лікар - громаданин та патріот

Лікарська мораль — це система норм і вимог до поведінки і морального обличчя лікаря і медичного персоналу, а також моральні почуття, які реалізуються у процесі професійної діяльності. Мораль регулює ставлення лікаря не тільки до хворї чи до здорової людини,  не менш важливим є відношення до колег, до суспільства і держави. 

Доц. Г.Г. Габор, доц. М.І. Руденко та студенти-організатори благодійного ярмарку   (2023 рік)


«Ярмаркувати – життя військового врятувати» – з такою ідеєю студенти та викладачі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського спільно з благодійним фондом «Штаб Перемога» 30 квітня 2023 року організували благодійний ярмарок та концерт для того, щоб закупити комплектуючі для аптечок. Було зібрано 50750 гривень. Отримані кошти дадуть змогу сформувати ще 25 індивідуальних тактичних аптечок, які врятують життя 25 захисникам України! 

Під час благодійного ярмарку студенти продавали прикраси з натурального каміння, гердани, намиста, браслети, солодощі. Витворами мистецтва, які викликали не тільки гастрономічне задоволення, а й естетичне, було імбирне печиво від Олени Фурдик, до виготовлення якого долучились студенти ТНМУ. 

4 листопада 2022 року з нагоди 80-річчя від часу створення Української повстанської армії у бібліотеці ТНМУ відбувся вечір пам’яті «Спогади повстанця».  Під час зустрічі проф. Іван Миколайович Кліщ розповів про свого батька-повстанця, автора книга «Спогади повстанця», про його вплив на світогляд своїх синів, а також про історію написання та видання книги спогадів.

Наприкінці зустрічі Іван Миколайович Кліщ разом з викладачем кафедри внутрішньої медицини №2 ТНМУ Тарасом Бідованцем заспівали повстанські пісні, які нині актуальні, як і 80 років тому.

Відеозапис вечора пам’яті «Спогади повстанця» можна переглянути на каналі бібліотеки в Youtube https://www.youtube.com/channel/

UC9vBXf_TtaieMpv1F21ndjQ

Проф. І.М. Кліщ І.М.  та інші учасники вечір пам’яті «Спогади повстанця»  (2022 рік)

Починаючи з 2022 року щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове свято – День єднання (Указ Президента України № 53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства»). Цього дня закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки. 

У цей день піднятий Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах. Закордонні дипломатичні установи України в державах перебування проводять відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

день єднорсті.mp4

Студенти 6 курсу медичного факультету  у  День єднання (16.02.2022 рік) 

Волонтерська діяльність

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави. 

Проф Л.М. Олещук та  І.М. Кліщ отримують  гуманітарний вантаж від італійського лікаря  Carlo Pedrina (2022 рік)

Проф. О. О. Шевчук та  І.М. Кліщ  за сортуванням медикаментів (2022 рік)

З 2005 року у листопаді запроваджено щорічне проведення скорботних заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору.  Традиційно в четверту суботу листопада о 16:00 пам’ять про  мільйони українців, вбитих під час геноциду, вшановують хвилиною мовчання та запаленням свічок на центральних площах міста, біля пам’ятників жертвам Голодомору та в храмах... 

Доц. Г.Г. Габор  зі студентами під час щорічних заходів  до Дня пам'яті жертв Голодомору  (2023рік) 

Доц. Г.Г. Габор  зі студентами під час щорічних заходів  до Дня пам'яті жертв Голодомору  (2022рік) 

Волонтерська діяльність не обмежується лише стінами нашої alma mater налагоджена активна співпраця з Волинський медичний інститут та волонтерським рухо «Меценати для солдата».

  Студенти активно долучаються до волонтерських заходів організації «Бункер-С». 12 березня 2019 року було зроблено 40 п’ятилітрових відер вареників з капустою та картоплею для воїнів на сході України.   

Активні учасники волонтерського заходу з ліплення вареників для воїнів АТО (студенти 15 групи 6 курсу медичного факультету - куратор Дзига С.В. ) (2019 рік)

23 роки поспіль 9 листопада, у день вшанування пам’яті Нестора Літописця, послідовника Кирила і Мефодія, традиційно відзначають День української писемності та мови. З 2000 року у цей день проводиться радіодиктант національної єдності. Текст для ювілейного радіодиктанту цього року написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. До написання диктанту, прочитаного з читальної зали Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського відомою акторкою Риммою Зюбіною, долучилися і наші студенти. 

Доц. Г.Г. Габор зі студентами під час написання  радіодиктанту національної єдності  (2022 рік)

Доц. Г.Г. Габор зі студентами під час написання  радіодиктанту національної єдності  (2022 рік)

Доц. Г.Г. Габор зі студентами під час он-лайн написання  ювілейного радіодиктанту національної єдності  (2020 рік)

22 січня 2020 року вчитель історії Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 ТМР ТО  Петкова Оксана Степанівна проведела тренінг з медіаграмотності та критичного оцінювання  інформації "Не вір - перевір!" для студентів 621, 652, 653 груп 6 курсу медичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського. 

Учасники тренінгу з медіаграмотності (2020 рік)

Коучер  О.С. Петкова під час тренінгу (2020 рік)

Доц. Н.Б. Бегош з групою ММ-621 (2020 рік)

Доц. О.В. Бакалець з групою ММ-653 (2020 рік)

Професор кафедри д.м.н. Марущак М.І разом з представниками ВНЗ Тернополя, інклюзивного центу, громадських організацій органів державної влади, бібліотекарів, краєзнавців медичних представників та батьків дітей з особливими потребами взяла участь у круглому стілі на тему "Тернопільська громада - доступна кожному), присвяченого впровадженню інклюзії у закладах вищої освіти та інфраструктурі міста, який відбувся 10 жовтня 2019 року у стінах Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка. 

Директор Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи С.Козелко та д.м.н. М.І Марущак за круглим столом на тему "Тернопільська громада - доступна кожному" (2019 рік)

Учасники круглого столу на тему "Тернопільська громада - доступна кожному" (2019 рік)

Відповідно до розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. Викладачі кафедри регулярно проводять із студентами інформативні бесіди присвячені політичній ситуації в країні і в світі, обговорюють гарячі події на Сході держави, тощо. 

Асистент  Я.В.Панасюк проводить бесіду із студентами: "Голодомор 1932-1933 рр. Постгеноцидний синдром" (2018 рік)

Естетичне, духовно-культурне виховання

Ще з часів Гіппократа та Авіценни особистісним характеристикам лікаря приділялась неабияка увага, підтвердженням чому є всесвітньовідома «Клятва Гіппократа».  Розвиток творчих здібностей молодих фахівців, їх громадянське самоусвідомлення, поєднання глибоких професійних знань, умінь і практичних навичок з національною свідомістю, високою духовною, моральною, художньо-естетичною, правовою, політичною, фізичною, екологічною культурою, здатність захищати й відстоювати власні позиції і погляди, керуючись національними інтересами та потребами суспільства - провідна ідея культурно-виховної діяльност. Людина, яка володіє цими якостями - ідеал всебічно розвиненої особистості лікаря нової генерації.

Кураторами груп регулярно організовуються екскурсії в музеї як місцеві, так і в інші області, відвідування виставок, концертів, вистав тощо. 

Доц. Г.Г. Габор зі студентами ММ-604 групи на прем'єрі художнього фільму "Снайпер. Білий ворон" (2022 рік) 

Доц. Г.Г. Габор зі студентами ММ-611 групи у Львівському театрі опери і балету (2021 рік)


6 лютого 2020 року доц. Дзига С.В. відвідала музичну комедію  "Ніч перед Різдвом" за М. Гоголем у обласному академічному драматичному театрі ім. Т. Шевченка.    Режисер-постановник музичної комедії заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила.  

Доц.  С.В. Дзига зі студентами у обласному академічному драматичному театрі ім. Т. Шевченка

  (2020 рік)

Доц. кафедри Дзига С.В. із студентами відвідали премьєру українсько-американського художнього фільму режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна, екранізаціюодноіменної історичної повісті Івана Франка "Захар Беркут". Гасло фільму  — «У свободі моя сутність». 

Доц.  С.В.  Дзига зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Захар Беркут" (2019 рік)

Доц. кафедри Габор Г.Г. із студентами відвідали премьєру українського художнього повнометражного фільму "Заборонений" - про життя та загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса та його боротьбу із радянською системою.  

Доц. Г.Г. Габор зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Заборонений" (2019 рік)

Проф. Марущак М.І. із студентами відвідали американский психологічний трилер "Джокер". 

Проф. М.І.  Марущак зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Джокер" (2019 рік)

Проф. М.І.Марущак зі студентами на прем'єрі художнього фільму "Джокер" (2019 рік)

14 червня 2018 року президент України Петро Порошенко  привітав українських медиків з професійним святом – Днем медичного працівника. Під час урочистостей він вручив високі державні нагороди лікарям. У цих урочистостях взяли участь доц. Габор Г.Г., студенти медичного факультету Оксана Побігушка і Руслан Тарнопільський, студент стоматологічного факультету Михайло Якимчук і студентка фармацевтичного факультету Віолетта Копель.

Доц. Г.Г. Габор , О. Побігушка, Р. Тарнопільський, М. Якимчук, В. Копель під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника у  Маріїнському палаці (2018 рік)

Доц. Г.Г. Габор , О. Побігушка, Р. Тарнопільський, М. Якимчук, В. Копель під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника (2018 рік)

Доц. Г.Г.Габор , О. Побігушка, Р. Тарнопільський, М. Якимчук, В. Копель під час урочистостей з нагоди Дня медичного працівника (2018 рік)

Представники ТДМУ з президентом Національної академії медичних наук України Віталієм Цимбалюком (2018 рік)

Представники ТДМУ з Ольгою Богомолець (2018 рік)

Г.Г.  Габор зі студентами під час екскурсії в музей Соломії Крушельницької с.Біла   (2016 рік)

Г.Г.  Габор зі студентами під час екскурсії в музей Соломії Крушельницької с.Біла   (2016 рік)

https://sites.google.com/a/tdmu.edu.ua/funkcionalnoie-diagnostiki-ta-klinicnoie-patofiziologiie/institut-kuratoriv/IMG_6099.JPG

Доц. Т.А. Заєць разом з кураторською групою на прем'єрі вистави  "Як наші діди парубкували" Тернопільського драматичного театру (2016 рік)

У студентів 6 курсу ТДМУ є давня традиція прощання з своєю alma mater і студентством - розфарбовування білого халата, який є символом їхнього навчання, нелегого крокування у доросле самостійне професійне життя.  І відсьогодні розфарбований халат  - це символ пам'ятті про яскраві і щасливі роки в ТДМУ. 

Студенти  612 групи 6 курсу медичного факультету і доц. О.В. Бакалець (2023 рік)

Студенти  612 групи 6 курсу медичного факультету і доц. О.В. Бакалець (2023 рік)

Випускники 2023 року з нагоди завершення свого навчання у ТНМУ організували новий відео-челендж.  Можливо, це стане початком нової традиції. 

випуск 2023 група 612 .mp4

Студенти  612 групи 6 курсу медичного факультету  і  доц. О.В. Бакалець (2023 рік

Мартинюк окуляри.mp4

Студенти  617 групи 6 курсу медичного факультету  та   І.А. Мартинюк (2023 рік) 

"Летять у вирій мої пташенята" /  Доц. О.В. Бакалець  зі студентами-випускниками (2017 рік) 

Благочинність

Співчуття до людей, які опинилися у скрутному становищі, до тих, хто відчайдушно протистоїть хворобам, доброзичливість та милосердя, терплячість та співучасть - це фундаментальні якості кожної людини, а стати справжнім лікарем без них просто неможливо. 

Відкрити своє серце нужденним, подарувати свій час та увагу тим, хто цього потребує, прийти до дитячого будинку, лікарні, будинку для літніх людей, людей з інвалідністю, надихнути когось на добру справу... 

Це лише невеликий перелік тих заходів, у яких беруть участь наші студенти

  Студенти групи ММ 605 вже не перший рік регулярно відвідують жінок у будинку Милосердя святої Вероніку (с. Петриків). Будинок Милосердя перебуває під опікою сестер згромадження Воплоченого Слова та діє для жінок, які на схилі літ опинилися у непростих життєвих обставинах. Їм необхідна постійна підтримка та допомога, а ще – увага, турбота, піклування. 

2.mp4
1.mp4

  Студенти  605 групи 6 курсу медичного факультету (куратор доц. С.В. Дзига)  у  будинку  Милосердя святої Вероніки (2021 рік) 

30 березня 2019 року студенти 14 групи 6 курсу Тетяна Рудик, Наталія Романюк, Ірина Зінчук організували благодійний ярмарок солодощів. Усі зібрані кошти пішли на допомогу 2 річному Матвійкові Каніщуку з нефробластомою правої нирки.

https://te.20minut.ua/dopomoga/vizmi-solodoschi-day-bud-yaku-sumu-i-dopomozhi-dvorichnomu-matviychiku-10829705.html

Cтуденти 14 групи 6 курсу Т. Рудик, Н. Романюк, І. Зінчук та Ю. Бакалець під час благодійного ярмарку солодощів (2019 рік)

18 жовтня 2018 р. в адміністративному корпусі університету відбувся благодійний ярмарок солодощів, який мав на меті збір коштів на потреби «Дому милосердя» у місті Чорткові, який патронує ТДМУ .

До участі у ярмарку долучилася кураторська група ММ 305 (мед. ф-т, 3 курс, 5 група), зібрала 1902 грн. на благодійні цілі.

Благодійний ярмарок солодощів (2018 рік)

Проф. М.І. Марущак , доц Н.Я Потіха . зі студентами під час благодійного ярмарку солодощів (2018 рік) 

Доц. Г.Г. Габор, доц. Н.Я.Потіха  зі студентами під час благодійного ярмарку солодощів (2018 рік) 

26 жовтня 2016 р. 6 група 6 курсу медичного факультету ТДМУ ім. І.Я Горбачевського разом з куратором доц. Дзигою. С.В. долучилися до збору коштів на лікування онкохворих дітей та відвідала благодійний концерт у рамках проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям», організований з метою привернути увагу громади до проблем дітей з онкопатологією, підтримати ту малечу, яка бореться з недугою.  

Доц. С.В. Дзига під час благодійного концерту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» (2016 рік) 

Куратори груп і студенти приймали активну участь в благодійному арт-проекті "Фото патріота" у якому студенти виразили свій патріотизм та допомогу українській армії у такий не легкий час (2014 рік)

Санітарно-просвітня робота

«Недоліки виховання виявляються під час дорослого життя, а також відбиваються на нашому здоров'ї». Формування правильної постави є важливим чинником, що характеризує і зовнішній вигляд людини, і стан її здоров'я. Відповідно, є одним з найважливіших завдань фізичного виховання дітей і підлітків. К.мед.наук Панасюк Я.В. з студентами кураторської групи взяли участь у семінарі на тему : "Порушення постави у школярів" серед учнів ЗОШ №5. 

К.мед.н. Панасюк Я.В зі студентами проводить семінар "Порушення постави у школярів" для учнів ЗОШ №5 (2019 рік) 

Пропаганда здорового способу життя

Стан здоров'я людини залежить не тільки від спадкових біологічних факторів, навколишнього та соціального середовища, а й від того, чи становить власне здоров’я людини для неї цінність. Саме це визначає, якою мірою людина готова піклуватися про нього, дотримуватися здорового способу життя, а це в свою чергу, від обізнаності щодо чинників, які визначають стан здоров'я. Велику шкоду організму, особливо молодого, несе високий рівень вживання спиртних напоїв, тютюнопаління, вживання наркотичних речовин, проблема здорового харчування, тощо. 


Доц. О.В.  Бакалець зі студентами  проводить бесіду з учнями Тернопільської ЗОШ №4 на тему: "Ні - курінню, ні - вейпінгу!" (2018 рік)

Фрагменти презентації на тему: "Ні - курінню, ні - вейпінгу!" (2018 рік)

Робота з іноземними студентами

В нашому університеті навчаються представники з майже 60 країн світу.  здобували освіту у Тернопільському державному медичному університеті.  Викладачі кафедри регулярно зустрічаються із студентами-іноземцями, цікавляться традиціями їх народів, знайомлять із звичаями, культурними особливостями українців, проводять бесіди щодо політичної ситуації в Україні та відношення до цього світової спільноти. 

Доц. Г.Г. Габор  зі студентами під час благодійного ярмарку солодощів (2018 рік) 

Дозвілля

Важливе місце в житті сучасної молоді займає сфера вільного часу. Наші студенти є успішними не тільки у навчанні: музика, танці, поезія, спорт, різноманітні хоббі, подорожі... Рекреація - невід'емна частка оздоровчої, культурно-ознайомчої і спортивної діяльності студентів, під час якої найбільш сприятливо проходять відновлювальні процеси після інтенсивних фізичні, інтелектуальних, психічні навантаженнь.   

Проф. М.І. Марущак зі студентами медичного факультету 652 групи під час гри боулінг (2020 рік)

Курсанти циклу спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики з куратором асистентом І.А.Мартинюк у духовному центрі Зарваниця  (2019 рік)

Курсанти циклу спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики з куратором асистентом І.А.Мартинюк  біля Джуринського водоспаду та у печерах біля села Кривче Борщівського  району  (2019 рік)

Доц. Г.Г. Габор  із студентами під час активного відпочинку (2017 рік)

Відпочинок у Карпатах (студенти 6 курсу медичного  факультету - куратор Заєць Т.А.)

Відпочинок у Карпатах (студенти 6 курсу медичного факультету - куратор Т.А. Заєць ) (2016 рік)